Ułatwienia dostępu

Centrum Jakości Kształcenia

Zdjęcie przedstawia cztery debatujące osoby
CJK

Debata: Quo Vadis AI?

Szanowni Państwo,
zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią udostępniamy nagranie z debaty eksperckiej, która odbyła się w miniony piątek – 19 stycznia. Było to trzecie wydarzenie z serii spotkań poświęconych tematowi sztucznej inteligencji pt.: „Quo Vadis AI?” organizowanych na UEK.

Debatę poprowadził prof. dr hab. Paweł Lula – Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W dyskusji wzięli udział znawcy tematyki AI, na co dzień prowadzący aktywne i szeroko zakrojone badania nad wykorzystaniem i rozwojem sztucznej inteligencji:    – dr hab. inż. Joanna Jaworek-Korjakowska, prof. AGH, z-ca Kierownika Katedry Automatyki i Robotyki oraz Dyrektor Centrum Doskonałości Sztucznej Inteligencji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie;    – dr hab. Regina Lenart-Gansiniec, prof. UJ, Katedra Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie;    – prof. dr hab. Michał Ostrowicki, pseudonim Sidey Myoo, afiliacja Academia Elektronica, Pracownia estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Zakład Teorii Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.W toku burzliwej i zarazem szalenie ciekawej dyskusji poruszono zagadnienia poświęcone budowaniu świadomości społeczeństwa na temat możliwości sztucznej inteligencji (AI), wykorzystania ich przez człowieka, w szczególności w obszarze nauki i dydaktyki. Dużo czasu poświęcono również na ocenę szans i wyzwań związanych z rozwojem technologii AI.Cała debata została udostępniona w materiale filmowym tutaj.

Z tego miejsca zapraszamy już na kolejne spotkanie w tematyce sztucznej inteligencji. Tym razem będzie to wykład pt.: „Pojęcie, rozwój, metody i obszary zastosowań sztucznej inteligencji”, który wygłosi prof. dr hab. Paweł Lula. Program wystąpienie do zapoznania się zaproszeniu tutaj.

Wykład odbędzie się: 26 stycznia br., o godz. 12.00, na platformie Teams – link do spotkania tutaj.

Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Dodaj tu swój tekst nagłówka