Ułatwienia dostępu

Centrum Jakości Kształcenia

Cisza na planie! Akcja!

W poniedziałek 29 sierpnia 2022 r zgodnie z zapowiedziami kręciliśmy film instruktażowy, który ma się stać elementem kursów szkoleniowych BHP i BHK

 

W nagraniu wzięło udział ponad 75 osób, nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ale w realizacji wzięli udział zarówno strażacy z Krakowskiej Szkoły Aspirantów jak i osoby pracujące na naszej uczelni, studenci oraz pracownicy Inter-Poż.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, cierpliwość i sprawne przemieszczanie się!!!

Kręcenie filmu rozpoczęliśmy od sceny ewakuacji pracowników z budynku F i przejścia na miejsce zbiórki. Tutaj musimy podziękować wszystkim za ogromną cierpliwość podczas nagrania, za powtórki i poświęcony czas.

Następnym etapem kręcenia filmu był wjazd trzech wozów ratowniczo-gaśniczych na teren Uczelni tylko z sygnałem świetlnym (mając na uwadze, wszystkich pracowników UEK staraliśmy się zbytnio nie zakłócać Wam czasu pracy). I od tego momentu strażacy mieli swój czas. Kręciliśmy sceny ewakuacji, wejścia strażaków do zadymionych pomieszczeń, nietypowych sytuacji, itp. W samej akcji ratowniczo – gaśniczej na cele filmu wzięło udział 10 strażaków z Krakowskiej Szkoły Aspirantów, którzy z dużym poświęceniem (zwróciliście może uwagę na ich kombinezony, butle z tlenem i cały osprzęt gaśniczy) znosili powtórki ujęć zdjęciowych. Nasi aktorzy również stanęli na wysokości zadania: zarówno wykładowca, studenci, nasza kochana Pani Krysia z koleżanką, Pani portier i Strażak kierujący Działaniem Ratowniczym.

Nasz dzień nagraniowy obfitował w wiele nieprzewidzianych i ciekawych sytuacji, np. dym nie chciał nas słuchać i zadymiał jak chciał, na plan filmowy wjechał nieoczekiwanie rowerzysta ciekawy co się tutaj dzieje.  Pomimo tych wszystkich zdarzeń, wszystko szło do przodu i już przygotowujemy się do następnego etapu: montaż filmu. Szczegóły i efekty naszej wspólnej pracy już wkrótce, damy Wam znać i zaprosimy na wspólne oglądanie. Projekt filmowy powstaje dzięki współpracy trzech jednostek: Krakowskiej Szkoły Aspirantów, Zespołu ds. BHP i Ochrony Przeciwpożarowej oraz nas – Centrum Jakości Kształcenia.

Jeszcze raz bardzo chcieliśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację filmu.

Szczególne podziękowania dla Komendanta  mł. bryg. mgr inż. Marka Chwały.

Podczas kręcenia filmu współpracowali z nami:

Dział Administracyjno-Gospodarczy UEK

Dział Techniczny UEK

Klub uczelniany AZS UEK

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UEK

Krakowska Szkoła Biznesu UEK

Sekretariat Rektora UEK

Sekretariat Dyrektora Zasobów i Rozwoju UEK

Firma Inter-Poż (firma zewnętrzna)

Instytut Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem

Dział Inwestycji i Remontów UEK

Dział Nauczania UEK

Dział Aparatury UEK

Dział Zaopatrzenia UEK

Jeżeli, kogoś nie wymieniliśmy to z góry przepraszamy i prosimy o kontakt z CJK