Ułatwienia dostępu

Centrum Jakości Kształcenia

M jak Moodle albo M jak matrioszka

Platforma Moodle udostępnia wykładowcom wiele różnych narzędzi, dzięki którym możemy tworzyć kursy dla studentów. Innymi słowy, platforma jest narzędziem, które zawiera w sobie wiele narzędzi takich, jak forum, quiz, lekcja, itp.

Natomiast dzisiaj chciałbym zwrócić Państwa uwagę na jedno z tych narzędzi, które samo w sobie zawiera wiele kolejnych narzędzi, a niektóre z nich mogą w sobie z kolei zawierać następne narzędzia… jak w rosyjskiej matrioszce.

Chodzi mianowicie o narzędzie o nazwie „H5P / Interactive Content” dostępne w oknie wyboru pojawiającym się po kliknięciu „Dodaj aktywność lub zasób” podczas edycji kursu:

To narzędzie daje nam możliwość tworzenia nie jednego rodzaju aktywności – jest to pakiet kilkudziesięciu rodzajów ćwiczeń interaktywnych. Co więcej, w ramach tego pakietu mamy też możliwość tworzenia ćwiczeń zawierających w sobie inne rodzaje ćwiczeń, np. możemy stworzyć prezentację, która będzie w sobie zawierała pytania quizowe i/lub fiszki.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do wypróbowania tego pakietu ćwiczeń „Interactive Content”, dlatego przygotowaliśmy mikro-kurs demonstrujący kilkanaście rodzajów ćwiczeń stworzonych za pomocą tego narzędzia. Po wejściu do tego kursu będą Państwo mogli wypróbować te ćwiczenia z perspektywy studenta. Są to przykłady stworzone przez twórców narzędzia H5P, więc są one w języku angielskim, jednak mamy nadzieję, że nie będzie to dużym utrudnieniem 🙂

Zachęcamy do eksperymentów z narzędziem H5P / Interactive Content.