Ułatwienia dostępu

Centrum Jakości Kształcenia

Każdy czasem lubi pogadać... cz. 1

Potrzebujesz nagrać dla studentów „pogadankę”? Nie masz porządnego mikrofonu? Dźwięk z mikrofonu wbudowanego w laptopa nie jest najlepszy? Ale przecież masz zawsze przy sobie swojego smartfona…

 

Prosta i efektywna. Taka właśnie jest aplikacja Auphonic (dostępna na Androida i iOS). Jeśli po prostu potrzebujesz nagrać audio, trochę polepszyć jego jakość (ale nie znasz się na poziomiach, LUFSach, odszumianiu i innych podobnych zagadnieniach), to Auphonic właśnie w takich zastosowaniach sprawdza się najlepiej. Zobacz film:

Ale uwaga! W filmie zobaczyliście tylko podstawowe funkcje tej aplikacji. Kiedy już nauczycie się ją obsługiwać w tym podstawowym zakresie, warto się rozejrzeć po innych opcjach zarówno samej aplikacji, jak i powiązanego z nią serwisu internetowego. Przykładowo, można zdefiniować zestawy gotowych ustawień (ang. presets), dzięki którym nasze nagrania będą „obrabiane” zawsze w taki sam sposób. A jeśli dodatkowo jeszcze w ramach tego zestawu ustawień dodamy dźwiękowe intro, tło graficzne i włączymy tzw. waveform, to wtedy w kilka sekund jesteśmy w stanie stworzyć takie nagrania audio, jak poniżej (a może to już prawie wideo):